Ужгород, як і всі місцеві громади в Україні, нині перебуває «на низькому старті» виборів, що мають відбутися 25 жовтня. З-поміж численних політичних сил та тисяч кандидатів у депутати мешканцям цього дня доведеться робити вибір. Він буде не легким, оскільки, як то кажуть «при всьому багатстві вибору, вибору немає». Нам вкотре пропонують або добряче попліснявілі партійні бренди з набридлими лідерами, або «нові обличчя», які навіть самі себе не впізнають на білбордах, бо й гадки не мають, що сказати людям про побут, економіку, місцеве господарство. Для чого всі вони пхаються у місцеві ради, люди добре знають – ще не всі ласі шматки комунальних «пирогів» з’їли «папєрєднікі». На цьому тлі вигідно вирізняються політичні сили, які ведуть у раду людей (навіть недосвідчених у політиці), котрі мають, попри молодий вік, власний досвід роботи в бізнесі. Одним з таких є представник ужгородської «Свобода» 23-річний Данило Федунів – директор ТОВ «Азурит Агро» – фермерське господарство, котре вдихнуло друге дихання у колись потужну Концовську птахофабрику. Вищу освіту здобув в Київському економічному університеті ім. Вадима Гетьмана. Трудову діяльність розпочав в Ужгороді, де мешкає по нині. Кандидат в майстри спорту з вільної боротьби.

– Вирощування птиці – це ваш сімейний бізнес, який ваш батько розвиває на Львівщині. Чому вирішили його розширити й на Закарпаття?

– Так, цим займаються мій батько і двоє моїх старших братів. Я також зацікавився сімейною справою ще навчаючись в університеті. Якось в мережі Інтернет наприкінці 2016 р. натрапили на оголошення, що в с. Концово поблизу Ужгорода продається птахокомплекс. Ми з батьком приїхали сюди, оглянули його і в лютому наступного року придбали.

– Минуло багато років, тож вам, напевно, дісталася не дуже приваблива «спадщина» часів СРСР – Концовська птахофабрика, яка була потужним підприємством і славилася на весь край.

– Коли ми придбали її, вона перебувала у повністю занедбаному стані: приміщення розвалені, територія заросла чагарниками і деревами. Нам довелося все відновлювати, реставрувати, модернізувати відповідно до сучасних вимог, розчищати територію. Це тривало десь пів року. Потому запустили виробництво, яке працює вже 4 роки як приватне фермерське господарство ТОВ «Азурит Агро».

– Як оцінюєте перспективи ринку вашої продукції в нашому краї?

– І на Закарпатті, і загалом в Україні перспективи дуже хороші, оскільки попит на курятину є і він постійно зростає. Люди завжди хочуть їсти (сміється). Тож проблем зі збутом нашої продукції ми не маємо.– Скільки працівників трудяться у вашому господарстві?

– Близько 25-ти. Переважно це місцеві мешканці, але є й робітники з Львівщини, які приїжджають на роботу вахтовим методом.

– Нині чимало підприємців скаржаться на брак робочої сили. Вас ця проблема торкнулася?– Звісно. Проблема з кадрами дуже гостра. Особливо з толковими. Хороші фахівці намагаються знайти роботу за кордоном, де платять великі зарплати. У нас за нинішньої економічної ситуації в країні такої можливості немає, хоча в перспективі, розраховуємо, також забезпечити наших працівників гідними заробітками. Наразі ж виробництво потребує дуже великих витрат, а заробітки не дуже, навіть буває, що працюємо, як то кажуть, у мінус. Хоча загалом цей вид бізнесу перспективний, лише потрібно наполегливо ним займатися.

– Це перша ваша спроба сил у політиці від ВО «Свобода»? І чому взагалі зацікавилися політикою?

– У кожного для такого кроку своя мотивація. Я молодий і хочеться, щоб світ навколо мене ставав кращим, щоб усі люди в нашій країні, на Закарпатті, в Ужгороді могли нормально жити: мати достойні заробітки для повсякденних потреб, доступне житло, їздили рівними дорогами тощо. Не шукали щастя по світах. Для цього потрібно змінювати не лише законодавство у столиці, але й, що може навіть важливіше для людей, наводити лад на місцях: у наших містах і селах, розвивати бізнес, ефективно використовувати наявні фінансові ресурси.

– Ви працюєте у приватному бізнесі, але ж у нас є й державні та комунальні підприємства, які, як правило, працюють збитково. Що, на вашу думку, слід змінити аби покращити ситуацію?

– Змін потребують усі сфери життєдіяльності міста. Міські служби, користуючись монопольним становищем і безконтрольністю, роблять, що заманеться. Цим часто ламають роботу підприємцям. Маємо в Ужгороді, зокрема, великі проблеми з міським і приміським транспортом. Один час мені на роботу доводилося добиратися громадським транспортом і бувало, що на поїздку з центру міста у Розівку витрачав 2-3 години.

– Бюджет міста завдяки децентралізації значно зріс. Однак, постало питання ефективності використання чиновниками зібраних у бюджет коштів. Це, зокрема, закидають чинній міській владі на чолі з Б. Андріївим. Мовляв, за ті ж кошти можна було якісніше, швидше і більше зробити в Ужгороді…

– Це 100% вірно. Достатньо поглянути на реконструкцію пл. Ш.Петефі, яка триває вже п’ятий рік і досі не закінчена. Реально ж там роботи максимум до року. І при менших затратах, ніж заявляє Андріїв. Також проблемою є те, що комунальники працюють удень, у час пік створюючи перешкоди для руху автомобілів і пішоходів. Вирішити чимало проблем у місті могло б ефективне управління. Та сама концепція «державного капіталізму», яку пропагує «Свобода». Її можна застосувати і в Ужгороді. За ефективного управління міська власність і комунальні підприємства не будуть збитковими, а навпаки, приноситимуть у бюджет чималі доходи, які потім можна використати для потреб громади.

– Чому для своєї політичної діяльності ви обрали саме «Свободу», адже партій у нас багато?

– Мені імпонує патріотизм «Свободи», її український дух та ідеї. Ця партія вже багато років присутня на політичній арені нашої країни і своїми діями довела, що відстоює інтереси простих громадян. Далося взнаки, напевно, і те, що мій батько є прихильником цієї партії, а я з братами ще в дитинстві був волонтером «Свободи» – розносили листівки цієї партії перед виборами, розклеювали плакати… Нині ж маю нагоду вже на іншому рівні долучитися до її діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *