«Свобода» буде протистояти беззаконню і поверненню до влади політичних пройдисвітів і закликає закарпатців 25 жовтня проголосувати свідомо та дати відсіч нечесним на руку зайдам!

ЗАЯВА

Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» як законний учасник виборчого процесу під час подачі документів виявила порушення чинного законодавства України територіальними виборчими комісіями. Деякі партійні організації на Закарпатті в порушення Виборчого кодексу вносили грошову заставу не з належних рахунків, у списках кандидатів у депутати місцевих рад перебувають особи, які не мають на це право.

Зокрема, партія «Опозиційна платформа – За життя» внесла у список своїх кандидатів до Закарпатської обласної ради під № 6 Владислава Каськіва, який за часів Януковича був Головою Державного агентства національних проектів і, згідно з даними витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 28.09.2020 року є керівником політпартії «Громадянська партія «Пора». Після детальнішого вивчення списку кандидатів від ОПЗЖ до Закарпатської облради з’ясувалося, що окрім В.Каськіва в ньому перебувають й інші особи, які не мають права балотуватися від цієї політичної сили.

Відповідно до п.2 ст.6 Закону України «Про політичні партії в Україні» громадянин може перебувати одночасно лише в одній політичній партії. Отже, Владислав Володимирович Каськів не може бути представником іншої політичної партії, крім «Громадянської партії «Пора» і брати участь у виборах у списках іншої політичної сили.

«Свобода» намагається всіма можливими законними способами не допустити порушення закону, тож 29 вересня подала до ОВК скаргу з вимогою зняти з виборів кандидатуру Владислава Каськіва відповідно до п.2 ст. 217 Виборчого кодексу України. ОВК мала упродовж 2-3 днів мала її розглянути, однак не зробила цього, оскільки на засіданні був відсутній кворум.

Також комісія порушила ст. 23 Виборчого кодексу про публічність своєї роботи. Її рішення про реєстрацію списку ОПЗЖ було оприлюднене лише 1 жовтня після подачі нашої скарги про неправомірність реєстрації В. Каськіва. Хоча постанову про реєстрацію списку від ОПЗЖ ОВК прийняла ще 23 вересня. Зазначимо, що оскаржити рішення комісії можна упродовж 5-ти днів з дня його ухвалення або ознайомлення з цим рішенням (тут є протиріччя між Виборчим кодексом та Кодексом адміністративного судочинства України). Тож порушуються права громадян про можливість захисту своїх прав у суді.

Тим не менше, Закарпатська ВО «Свободи» подала заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду з проханням поновити терміни розгляду скарги на рішення ОВК про реєстрацію списку кандидатів в облраду від ОПЗЖ. Суд відмовився розглянути нашу заяву, аргументуючи своє рішення тим, що законодавство не передбачає поновлення термінів розгляду скарг. Відтак рішення ОВК про реєстрацію списку кандидатів до Закарпатської облради на виборах 25 жовтня 2020 року від ОПЗЖ залишилося в силі.

Закарпатська обласна організація ВО «Свобода» заявляє, що не миритиметься з грубим порушенням законів України політичними партіями, окремими їхніми представниками, членами виборчих комісій. Ми переконані, що скомпрометований політик Владислав Каськів, соратник президента-втікача, який за повідомленнями ЗМІ та слідчих, вивів із України щонайменше 400 млн. грн., мешканець столиці не має ні морального, ні юридичного права представляти в крайовому парламенті інтереси місцевої громади.

Ми вважаємо, що події навколо реєстрації В. Каськіва на Закарпатті не були б можливими без потурання чинної влади, яка реанімує ідею побудови на Закарпатті гігантського зимового містечка для проведення Олімпійських ігор. За часів Януковича саме В. Каськів був ідейним натхненником цього проєкту. Для його втілення і «заробітку» на ньому фірми з оточення В. Каськіва скупили на полонинах сотні земельних ділянок. Тож про жодне відстоювання інтересів закарпатської громади з боку В. Каськіва не йдеться. Цей скомпрометований політичний авантюрист намагається вкотре використати громадян України (в даному випадку закарпатців) для досягнення власних фінансових цілей не зважаючи на думку громади і грубо потураючи чинні закони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *