Перебуваючи на Закарпатті, президент Володимир Зеленський вручив низку державних нагород, зокрема, і представникам духовенства. В тому числі – представнику Московського патріархату.

Наприкінці минулого тижня Володимир Зеленський перебував з візитом у Закарпатській області. Як і водиться під час таких відвідин, керівник держави вручав державні нагороди. Цього разу було відзначено представників духовенства. Так, Зеленський вручив орден “За заслуги” ІІ ступеня, яким було відзначено митрополита Мукачівського і Ужгородського Української православної церкви Феодора, присвоєний указом від 21 серпня 2020 року. Мамасуєв – митрополит УПЦ Московського патріархату.

Мамасуєв він же митрополит Феодор у Мукачеві і Ужгороді, Російської Православної Церкви в Україні,  лідер закарпатських сепаратистів. У підпорядкуванні Мамасуєва є сумнозвісний на Закарпатті отець Дмитро Сидор. Цей священнослужитель відомий своїми провокативними висловлюваннями про “русинів Закарпаття”. Більше того, він очолює так званий “Сойм Підкарпатських русинів”, організацію, яка декларує ідею автономії Закарпаття та фінансується з Москви. Під тиском Закарпатської обласної організації ВО «Свобода», проти Сидора було порушено кримінальну справу в зв’язку із “зазіханнями на територіальну цілісність України”. 19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд присудив Сидору три роки позбавлення волі (умовно, з відтермінуванням на два роки) та сплату штрафу у сумі 1840 гривень. Сьогодні ж він є кандидатом у депутати Ужгородської міської ради від медведчуківської «Опозиційної платформи – За життя».

Так от саме цього персонажа 13 липня 2014 року, під час божественної літургії в Ужгороді, Мамасуєв урочисто нагородив другим хрестом з прикрасами. Також Мамасуєв (Феодор) привселюдно оголосив про те, що з моменту вручення другого хреста з прикрасами, головний протоієрей Дмитро Сидор повинен стояти другим, після секретаря Мукачівської єпархії, при всіх богослужіннях та інших урочистих церковних заходах.

Сидор не удостоївся би такого знаку від Мамасуєва (Феодор), не будь вони у близьких стосунках. Тепер же сам Мамасуєв (Феодор) отримує орден з рук Зеленського. Всього лише два рукостискання від президента до сепаратиста. Зеленський однозначно знав особу Мамасуєва та про його підривну діяльність проти державної цілісності України.

Влада, знаючи про непросту ситуацію між «Київським та Московським Патріархатами» Української Православної Церкви, яких не мало би існувати, після створення Української Автокефальної Православної Церкви, підкреслює таким чином ставлення до української церкви в дусі вислову Зеленського  –  “какая разніца”. Тут ще варто нагадати, що парламент восьмого скликання ухвалив закон, відповідно до якого релігійна організація, яка має центр в іншій країні, мусить в своїй назві вказати цей факт. УПЦ МП досі цей закон не виконала, але в Офісі президента на питання, чому “москвичі” не виконують закон, пояснюють, що це питання оскаржується в суді і взагалі є тиском на релігійну організацію.

Тобто, нинішня українська влада підкреслює, що визнає УПЦ Московського Патріархату, який є філією Російської Православної Церкви, цілком легальною організацією. І поступово повертає його ієрархів в політичний порядок денний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *